Oferta zagraniczna / Foreign offer:

Adres e-mail

Numer kontaktowy

+48 534 789 462

Kontakt dla klientów z zagranicy

+44 744 535 2711

Rola CV w XXI w.. Czy to ma jeszcze sens?

Rola CV w XXI w.. Czy to ma jeszcze sens?
Jaką funkcję miało pełnić CV? Jest to krótki życiorys kandydata z najważniejszymi informacjami, których wymagał potencjalny pracodawca. Wykształcenie, doświadczenie zawodowe, ukończone kursy/szkolenia oraz inne umiejętności, które mogłyby być atrakcyjne dla firm. To właśnie te informacje znajdują się w każdym CV. Ten dokument miał na celu zaprezentowanie kandydata oraz przedstawienie jego kwalifikacji, tak aby rekruter był zainteresowany zaproszeniem go na rozmowę . Jednak czy dziś, w czasach kiedy nie tylko kandydat musi ubiegać się o pracę, ale też pracodawca o pracownika, czy taki dokument jest odpowiedni.

Obecnie ludzie nie cieszą się tylko i wyłącznie dlatego że mają pracę. Potencjalni kandydaci mają swoje wymagania, które powinna spełnić firma, by się nią zainteresować. Każdy chce znaleźć pracę w której będzie się dobrze czuł, będzie mógł się rozwijać i z której będzie po prostu zadowolony. Dlatego pora się zastanowić czy podstawowe informacje z CV, to wszystko co chcielibyśmy wiedzieć przed rozmową kwalifikacyjną. Warto zapytać kandydata o coś więcej niż tylko wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Rekruter który posiada więcej informacji przed rozmową, jest w stanie lepiej się do niej przygotować, oraz ułożyć pytania konkretnie pod daną osobę.

Istnieją inne, ciekawsze formy weryfikacji informacji o kandydacie. Na przykład odpowiednio skonstruowany formularz zgłoszeniowy pozwoliłby na pozyskanie informacji czy dany kandydat, gdy zostanie zatrudniony, będzie zadowolony. Czy spełnimy jego oczekiwania, czy zostanie z nami na dłużej? Dzięki takiej formie, każde zgłoszenie byłoby skonstruowane pod konkretną firmę i dostarczałoby konkretnych informacji:

– Czy kandydatowi zależy na pracy w tej firmie?

– Czego oczekuje od nowego stanowiska?

– Czy pasuje do zespołu firmy?

– Jakie są jego oczekiwania finansowe?

– Czy i w jakim stopniu zna programy na których pracuje firma?

Oraz wiele innych, takich których będziemy potrzebować by stwierdzić że kandydat może pasować do naszego zespołu.

Formularz zgłoszeniowy nie tylko pozwoliłby na zdobycie konkretnych informacji, jego zaletami są również:

– zmniejszenie ilości kandydatów zaproszonych na rozmowę,

– skrócenie czasu rekrutacji,

– lepsze dopasowanie kandydata do zespołu,

– skrócenie czasu oczekiwania na odpowiedź zwrotną.

Tak właśnie działamy w Let’s.Pro. Stworzyliśmy swoje autorskie metody rekrutacji pracowników, do których należy właśnie formularz zgłoszeniowy. Uważamy, że kandydata można poznać lepiej już przed rozmową kwalifikacyjną. Poznajemy plany i ambicje kandydata i analizujemy czy możemy sprostać jego wymaganiom. Oraz przede wszystkim skracamy czas rekrutacji.

Masz kłopot ze znalezieniem pracownika? A może szukasz pracy?

Skontaktuj się z nami, wiemy jak Ci pomóc.